Rossz az, aki rosszra gondol, mert ebből bizony nem lesz divany.hu címlap :)
Elkezdtük az utolsó kemény úszós hónapot. Hogy ez pontosan mit jelent, azt még nem tudom, mert gyanítom, hogy a tavaszi hónapok sem a rózsás-úszósapis-kitettfejű-mamamellről fognak szólni, minden esetre azt érzem, hogy fejlődtem. Tovább, jobban és gyorsabban bírom, az első kettő még férfiszemmel is irigylésre méltó, szóval panaszkodni nincs okom.
Gyula edzésmódszere rengeteg technikát tartalmazott az alapozó szakaszban, aztán szép lassan bejöttek a hosszabb távok is. Itt köszön vissza a technikázás fontossága. És ebben főszerepet kapnak kedvenc segédeszközeim. Szenvedek a tekivel, TEÁ-val, bólyával, lábgumival, de tény, hogy a hosszú távokat sokkal jobban bírom.
TEA, ami nem iható és nem öt órai. Nevén nevezve tenyérellenállás.
Mire való?
Szerintem:
Azt érzem, hogy minimális csapásszámmal és iszonyú gyorsan haladok előre, mindezt természetesen kifogástalan technikával teszem. A valóság ezzel szemben az, hogy lassabban haladok TEÁ-val mint a nélkül. Illúzióromboló ez a történet.
Valójában:
Növeli az ellenállást, fejleszti a felsőtest izmait. Hátránya, hogy állítólag könnyen hozzá lehet szokni. Nálam ez a veszély nem áll fenn, mert én a normális emberekkel ellentétben lassabb vagyok vele mint nélküle, ki érti ezt?
Miért jó?
Remek pofonokat lehet vele osztani. Ráadásul ha a víz felszínét csapkodod vele, csodás hanghatás érhető el.
Mindenki kedvence, a teknőc, vagyis kartempó koordinátor.
Mire való?
Szerintem:
A névadás teljes tévedés. A mozgásomat tökéletesen koordinálatlannak érzem tekivel. Az életemért küzdök. Nem haladok, kb. mintha iszapban, vagy más hasonló állagú közegben próbálnék előrehaladni. Gyanítom, hogy ez kívülről is jól látszik.
Valójában:
A teki feltalálója Széles Sándor, aki minden bizonnyal gyakran csuklik.
A teknőc tulajdonképpen egy „anti-tenyérellenállás”. Leginkább egy hosszában félbevágott Gömböcre hasonlít, melyet lapos felével az úszó a tenyerére erősít.
A legfontosabb húzófelületet (a tenyeret) szinte kikapcsolva rákényszeríti az úszót, hogy:
- „megtalálja” az alkarját, mint húzófelületet,
- optimális testhelyzetben feküdjön a vízre, minél kisebb front-ellenállásra törekedve
- javítsa lábtempóját.
(- kétségbeesetten küzdjön az életéért és hypóval fűszerezett örömkönnyekben törjön ki, amikor végre a falhoz ér)
Miért jó?
Egyáltalán nem jó, de fejleszti a túlélő képességet.
Vigasztalja a fiúkat az, hogy Jakabos Zsuzsa is használja, a csajokat pedig az, hogy Gyurta Dani is ajánlja.
Lábbója és gumi
Mire való?
Szerintem:
Borzalmasan hangzik, hogy összegumizott lábbal egy szivacs bójával a lábad között kell úszni, de megsúgom, egyáltalán nem az. Mind közül ez a kedvencem. Gyorsabb vagyok bójával mint nélküle. Itt derül ki, hogy a lábtempó engem csak megzavar. Szánsájn heppinessz! (Kivéve ha teki + lábbója kombóval kell úszni. Az azért nem ilyen vidám.)
Valójában:
Javítja a vízfekvést. A kartempó technikájára könnyebb odafigyelni. Hátránya, hogy ez is addiktív. Én is azért suhanok vele, mert jelentősen javítja a vízfekvésem.
Miért jó?
Gumizd össze a kezeidet a bokád helyett, a bóját hagyd a lábad között és megtudod!
Forrás:
http://polythlon.elte.hu/article/view/446
Ancsur