A KRESZ által előírt kötelező felszerelésen túl számos olyan eszköz van, amivel még biztonságosabbá tehetjük a kerekezést. És számos olyan dolog van, amivel nem csak magadat, hanem másokat is veszélyeztetsz.
(A lámpa, a prizma, ezek nyilván nagyon fontosak. Azért a KRESZ vonatkozó hülyeségei is megérnének egy blogposztot. Árulja már el valaki például, hogy egy edzés célra használt országúti kerékpárra minek csengő? Az autósnak aztán csengethetek, kizárt, hogy meghallja. Egyébként van a bringámon, mert kötelező, de nem szívesen használom, van szám, ezért szépen szólok, ha jövök/előzök/kikerülök.)
A megosztó sisak
Az antisisak-fanclub tagok már most elkezdhetnek fújtatni, de tény, hogy ez az eszköz életet menthet. A szokásos félremagyarázás az, hogy ahol kötelezővé tették a sisakot, ott sem lett kevesebb a baleset. Nyilván nem a baleset lesz kevesebb a sisak miatt, hanem a súlyos sérülések száma csökken. A sisak egyelőre sajnos nem menő és valóban fura, hogy egy bili van a fejeden, de én már túltettem magam azon, hogy idétlenül nézek ki benne. A szétloccsant koponya sokkal hülyébben állna.
A magassarkú, a csini szandi, a flip-flop és a szűk szoknya
Férfi olvasóink most biztos nem fognak velem egyetérteni, mert ugye milyen szexi, ha egy csaj magassarkúban teker és közben egészen felhúzódik a szűk szoknya, ráadásul még az a ronda sisak sem rontja el az összhatást. Plusz ha eltaknyol, akkor fel lehet segíteni, tiszta haszon :) Jelzem, én is csaj vagyok, és néha én is nőnek öltözök. DE. Magassarkúban bringázni veszélyes. Mi van, ha a sarok beleakad a pedálba? Vagy ha rosszul támasztasz le, elborulsz oldalra és bónuszként kibicsaklik a bokád?
Lapos szandi. A héten bringával mentem állásinterjúra, csiniben. A vékony talpú szandál nagyon könnyen lecsúszik a pedálról, így prímán orra lehet esni, nekem legalábbis nagyon oda kellet figyelnem, ráadásul gyök kettővel közlekedtem, tudom a szépségért szenvedni kell, de egyáltalán nem volt jó. Szűk szoknyában pedig olyan tekerni, mintha ööö.. magad alá csináltál volna? Egyszer próbáltam és ez jutott eszembe róla.
Sima papucs? Flip-flop? Ne már. Nekem is van, imádom, de abban tekerni? Életveszély, simán elszakadhat, előrecsúszik és kész a baj.
Még ha mindennapi közlekedésre is használjuk, a kerékpározás sport, amihez elengedhetetlen a megfelelő ruházat, értsd: sportcipő/tornacipő/nem magas sarkú zárt cipő/sport szandi és olyan ruha, amiben tudsz normálisan mozogni.
Telefonálás
Nem tudom eldönteni, melyik a rosszabb: a menő hipster csávó, aki 40 km/h-val teper a kiskörúton a fixijével és közben telefonál, vagy a magassarkús csaj, aki 13 km/h-val iszonyatosan kacsázva halad, mert éppen egy halaszthatatlan dologról tárgyal. Rendszeresen belefutok mind a két típusba. Én is nagyon fontos ember vagyok (hahaha), de mégis inkább megállok egy biztonságos helyen beszélgetni.
A szabályosan közlekedő kerékpáros leüvöltése, illetve felhívás keringőre szabálytalankodásra
Ha nem velem történik, el sem hiszem, hogy létezik olyan embertípus, aki leüvölt azért, mert megállok a piros lámpánál. Olyan is előfordult, hogy megálltam, mert táblám volt a bringaút végén, vagyis a keresztben haladó autóknak volt elsőbbsége. Egy sporttárs a seggemben tekert, majdnem belém szállt, és felháborodottam kérdezte, hogy minek állok meg, az autósok úgyis elengednek?
"Vigyázzunk magunkra és egymásra, mert akkor sokkal szebb és nyugodtabb lesz az élet."(Nyúl Pál)
Ancsur