Egy bringásnak két "ellensége" van... a közlekedésben részt vevők és az időjárás. Most, az utóbbiról szeretnék bővebben írni.
A téli bringázást már kiveséztük. Most következzen az esőben való tekerés.
Esőben bringázni kellemetlen. Nehéz megtalálni az éppen ideális ruházatot. Nyáron egy kellemes eső még üdítően tud hatni, de tavasszal vagy ősszel, hűvösebb időben már annyira nem.
Hogyan védekezhetünk az eső ellen?
1. Bringát lecseréljük BKV-ra... brrr.
2. Száraz váltásruha. Aki szeret vizes ruhában, bugyiig ázva és legalább egy nagy hátizsáknyi ruhával tekerni, annak egy jó alternatíva lehet.
3. Esőpelerin. Ideális megoldás lehet. Nem lesz vizes az ember nadrágja. Könnyű kis helyen elfér. Szélben könnyen a nyakunkban landolhat az egész, ami akár veszélyforrás is lehet a közlekedésben. Troll autósoktól nem véd meg, az oldalról jövő vizet nem fogja fel.
4. Esőkabát+esőnadrág. Személy szerint én ezt a megoldást választottam. Hűvös időben mindig vízlepergető kabátot veszek, így külön plusz kabátot nem kell cipelni. A kabát kisebb esőben pont elég. A nadrágot olyan kicsire lehet hajtani, hogy könnyen belefér a kisebb táskákba is. Előnyei: megvéd a troll autósoktól. Nem lesz vizes a nadrág. Nem kell törölgetnem az ülést felszállás előtt. Könnyen felvehető. Hideg időben szigetel. A nadrág hátránya, hogy melegebb időbe remekül bele lehet izzadni.
5. Rainlegs. Átmenet az esőnadrág és a pelerin között. A comb részre csatolható védőruházat. Előnyei: helytakarékos. Védi a combot az esőtől. Nem fülled be a fenék, úgy mint az esőnadrágba. Kisebb, vagy függőleges esőben remek választás. Hátránya: nem véd meg a vízszintes esőtől, és a felcsapó víztől.
Nektek melyik alternatíva vált be?
Vanda